Tel. Kaune: 868303301, Vilniuje: 860059020

Starterių ir generatorių restauravimas

Starterio funkcija yra padėti paleisti automobilio vidaus degimo variklį. Starteris – tai pastovios srovės elektros variklis, kuris pagal veikimo principą gali būti skirstomas į reduktorinius ir nereduktorinius. Pastarieji starteriai buvo gaminami iki 1990 metų, tačiau vėliau, dėl besivystančių technologijų į rinką atėjo reduktoriniai starteriai.

Starterius gamina ir tiekia kelios pagrindinės jų gamyklos. Kiekvienas automobilis skiriasi pagaminimo metais, modeliu, greičių dėže, variklio galingumu ir tipu, todėl yra poreikis kurti vis naujesnius starterius, kurie skiriasi tvirtinimo konstrukcija ar galingumu. Mūsų įmonėje yra sukaupti duomenis, jog šiuo metu starterių modelių kiekis siekia 2000 skirtingų starterių, todėl norint atlikti mechaninius starterio remontus ar pakeitimus, būtina specialisto automechaniko pagalba.

Generatorius yra automobilio agregatas, kuris gamina elektros energiją. Todėl starterio darbas be elektros šaltinio nėra įmanomas. Starteris ir generatorius- tai automobilio detalės, kurios tarpusavyje susijusios ir viena kitą techniškai papildančios. Sugedus generatoriui, starteris nebeatliktų savo funkcijos, todėl esant gedimui, būtina išsiaiškinti jo priežastį.

Pirmiausiai generatorius turi būti tvarkingas ir gerai veikiantis, taip bus užtikrinamas sklandus elektros sistemos darbas. Automobilio akumuliatorius turi būti reikiamo dydžio ir visiškai įkrautas. O generatoriaus eksploatacinės sąlygos privalo atitikti gamintojo techninius reikalavimus: turi būti reikiamo modelio, pavaros dirželis tinkamai įtemptas, turi būti gamintojo numatytos purvo apsaugos (kurios apsaugo generatorių nuo alyvos, skysčio, purvo patekimą į generatoriaus vidų). Kai iš generatoriaus sklinda įvairūs garsai, automobilio šviesa pulsuoja ir pan., reiškia, jog agregate atsirado gedimas. Tokios transporto priemonės eksploatuoti negalima. Viena iš pagrindinių klaidų – tai akumuliatoriaus įjungimas veikiant varikliui. Tokiu atveju gali perdegti diodų tiltelis.

Norint, jog automobilio starteris gerai veiktų net esant žemai temperatūrai, būtina atlikti starterio ir generatoriaus techninę apžiūrą ir reikiamus pakeitimus.

Dažniausios gedimo priežastys – tai generatorių elektrinė dalis, kurioje yra sugedę diodų tiltai, gali įvykti trumpas jungimasis inkare, statoriuje, perdegti relės. Kiekvienas generatorius taip pat turi būti apsaugotas nuo purvo, drėgmės poveikio bei perkrovų.

Kai automobilyje įmontuojamos didelės ir galingos garso sistemos, joms reikia nemažų elektros resursų. Todėl šiuo atveju, galingai garso aparatūrai automobilyje, reikalingas kitas generatorius, kuris tieks didesnį kiekį elektros energijos.

Gedimo židinys starteryje gali būti nusidėvėję šepetėliai arba įvorės. Taip pat gedimą gali sukelti laisvos eigos pavara „bandeksas“. Specialistai pataria, jog starterį galima paleisti 3 kartus po 5-10 sekundžių, tarp jų darant 1 minutės pertraukas tarp bandymų. Jeigu bandymų metu starteris suveikė, tačiau variklis neužsivedė, tai galima gedimas variklyje (kai nėra šalta oro temperatūra).

Specialistai primena, jog esant žemai oro temperatūrai automobilio užvedimas yra sunkesnis, todėl padidėja starterių darbo krūvis. Dėl šios priežastis negalima bandyti užvesti variklio daugiau nei rekomenduojami bandymai. Priešingu atveju gali sutrumpėti starterio veikimo laikas. O po kelių nesėkmingų bandymų, galima teigti prielaidą, jog atsirado gedimas. Norint rasti tikrąją automobilio neužsivedimo priežastį, reikalinga specialistų apžiūra.

Mūsų autoservise dirbantys specialistai pakonsultuos rūpimais klausimais, atliks gedimo diagnostiką bei pašalins problematiško automobilio užvedimo priežastį.