Tel. Kaune: 868303301, Vilniuje: 860059020

Stabdžių remontas

stabdziu remontasPagrindinės stabdžių sudedamosios dalys – tai stabdžių trinkelės, suportas (jame įmontuotas stūmoklis), prie stebulės montuojamas stabdžių diskas.

Kai automobilis važiuoja, jis turi tam tikrą kiekį kinetinės (judančio kūno energija). Norint, jog kūnas (šiuo atveju automobilis) nejudėtų, ar sumažėtų judėjimo greitis, reikia iš automobilio pašalinti kinetinę energiją. O stabdžiai yra automobilio techninė dalis, kuris padeda pašalinti šią energiją. Kai automobilio stabdžių diskas sukasi, jis juda kartu su ratu. Per stabdžių žarneles į stūmoklį yra perduodamas hidraulinis skystis. Kai stabdžių trinkelės yra prispaudžiamos prie stabdžių disko, atsiranda trintis tarp stabdžių disko ir trinkelės, todėl automobilio greitis sumažėja arba visiškai sustoja.

Gerai veikiantys stabdžiai turi kelti minimalų triukšmą. Tačiau jeigu girdimas stabdžių cypimas, šlifavimo garsas, reiškia jog stabdžių sistemoje atsirado gedimas. Gedimas stabdžių sistemoje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant ir vairavimo stilių.

Jeigu judant automobiliui vibruoja vairas, stabdžio pedalas ar net visa transporto priemonė, stabdant transporto priemonę jaučiamas pulsavimas, reiškia, jog gali tekti keisti diskiniu stabdžius. Vibracijos priežastis gali būti ir kita – pavyzdžiui laisvas ar sugedęs vairo mechanizmas. Todėl svarbu, jog tikslią gedimo priežastį nustatytų kvalifikuoti automechanikos specialistai.