Tel. Kaune: 868303301, Vilniuje: 860059020

Sankabos keitimas

Sankabos ir greičio dėžės paskirtis yra perduoti variklio galią transporto priemonės ratams. Sankabos pagalba perduodama sukimo jėga padeda važiuoti ekonomiškai atsižvelgiant į variklio sūkius ir greitį. Kai paspaudžiama sankaba, tarsi laikinai atjungiamas variklis nuo ratų. Tuo metu automobilis gali laisvai riedėti nepriklausomai kokia yra įjungta pavara. Atleidinėjant sankabą, variklio sūkių greitis yra perduodamas į ratus.

Sankaba susideda iš trijų pagrindinių dalių: sankabos disko, diskatoriaus ir išeinamojo guolio. Dažniausiai pasitaikantys gedimai sankaboje, tai sudilęs sankabos diskas arba išsausėjęs (ir dėl to sugedęs) išminamasis guolis. Šiuos gedimus galima pastebėti jaučiant, jog sankabos išmynimo metu atsiranda čaižus metalo trynimosi garsas. Kitas atvejis – kai dėl susidėvėjusio sankabos disko į ratus nėra perduodami variklio sūkiai. Jeigu kylate į kalną, spaudžiate greičio pedalą, matote, jog didėja variklio apsukos, tačiau nevažiuoja greičiau ir greitis nedidėja, reiškia, jog gali būti sudilęs sankabos diskas. Tokiu atveju, jeigu atsiranda vienas iš minėtų gedimų, automobiliui yra reikalingas sankabos keitimas.

Įtarus minėtus gedimus būtina nustatyti priežastį. Jeigu išsausėjęs sankabos guolis skleidžia šaižius garsus ar variklis prarado sukimo jėgą (tai atsitinka, kai kylančios apsukos neproporcingos automobilio greičiui), turi būti atliekama gedimo diagnostika ir sankabos keitimas.

Mūsų autoservise galite atlikti pilnos sankabos komlektacijos keitimą bei pakeisti greičių dėžės tepalus.